duminică, 27 aprilie 2014

O bilă neagră pentru Chindia!

Înfrângere pentru fotbaliștii târgovișteni în fața ocupantei locului secund în play-off-ul pentru promovarea în Liga a 2-a, Fortuna Poiana Câmpina

Ștefan Khalil
(clasa a XI-a, C.N. C-tin Carabella)

Partida de sâmbătă a început într-un ritm alert, oaspeții reușind să deschidă scorul în minutul 3 al partidei, prin Munteanu, tot el înscriind și cel de-al doilea gol și stabilind, astfel, scorul la pauză. Elevii lui Silviu Dumitrescu n-au fost prea încrezători în ei nici în repriza secundă, chiar dacă adversarii nu mai puneau în pericol poarta lui Popescu. Jucătorii de la Chindia au părut mai degrabă crispați în ceea ce privește jocul ofensiv.
Golul de onoare a venit abia în minutul 83, după ce Pătru a reușit să înscrie dintr-o lovitură de pedeapsă, obținută de Bucă.

Fluier final al partidei arbitrate de Radu Petrescu, iar Chindia pierde cu scorul de 2-1, pe teren propriu. Formația dâmbovițeană rămâne pe primul loc, cu 25 de puncte, urmată de Fortuna Câmpina, cu 19 puncte.