joi, 8 mai 2014

Liga a doua, venim!

O victorie categorică pentru elevii antrenați de Silviu Dumitrescu, care au reușit marți să se impună cu scorul de 4-1 în fața echipei Atletic Bradu

Ștefan Khalil
(clasa a XI-a, C.N. C-tin Carabella)

Târgoviștenii de la Chindia au reușit să facă o partidă bună încă de la început, când jucătorul dâmbovițean Αnton a reușit să deschidă scorul încă din minutul 5. Pentru formația târgovișteană au mai marcat Bucă, în minutul 37, Văduva, în minutul 71 și Roman, în prelungirile partidei.

Scorul putea fi mai mare pentru roș-albaștri, dar jucătorii Chindiei nu au reușit să fructifice toate ocaziile pe care le-au avut.

Chindia Târgoviște rămâne lider în clasament, cu 31 de puncte, iar pe locul secund se află Fortuna Poiana Câmpina, cu 28 puncte. Ultima adversară, Αtletic Bradu, se află pe poziția a 5-a, cu 14 puncte.

Următorul meci al Chindiei este programat mâine, împotriva echipei FCM Câmpina, echipa de pe ultimul loc din play-off.